KONST / Litografier / Färglitografi 12735024
nr 1273 5024
Bengt Orup
(1916-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 171/220. Motivet: 49x39 cm
Bengt Orup, född 1916, död 1996, svensk målare, glaskonstnär och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 2 september 2019
kl 20:14:14
800 kr
1.600 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
Bengt Orup
Läs mer om Bengt Orup